Executie sape, turnare sape

Echipament ciclism

Biciclete, accesorii, echipament ciclism

www.CiclismAmatori.ro • View topic - Donatie Alexandria!

Donatie Alexandria!

Donatii - donatii piese sau echipament

Moderator: davecamp

Re: Donatie Alexandria!

Postby davecamp » Sat May 05, 2012 7:53 pm

adamu wrote:peste circa 10 zile aduc 15 biciclete din Germania.Sa vedem la ce ne incadram....

Ok Adriane, ramane sa ne anunti pe ce cai stam ;)
Reiau sumele stranse de la donatorii cu suflet:
1. adi.costache- 200 lei
2. cbn - 150 lei
3. davecamp - 50 lei
4. nicu vasile - 50 lei
5. mnm - 50 lei
6. silviu - 50 lei
6. baskjr - 30 lei

TOTAL - 580 lei
Inca odata le multumesc tuturor!
Nu oricine are virtutea de a se comporta disciplinat in mijlocul dezordinei
davecamp
Moderator

Postby adamu » Sun May 06, 2012 7:46 am

si io care speram ca se strang mai multi,sa-i luam omului o bicicleta cu frane pe disc....
Hai sa vedem ce vine si vorbim pe urma.
VAND BICICLETE SECOND HAND DE CALITATE(mtb,cursieremtreking,oras,alu sau carbon-200-1300 euro !).POZE AICI:
https://picasaweb.google.com/1167024455 ... directlink
adamu
Membru

Postby mihai » Sun May 06, 2012 9:08 am

Si din partea mea 30 ron si multa sanatate !
mihai
Membru Senior

Postby davecamp » Sun May 06, 2012 6:28 pm

mihai wrote:Si din partea mea 30 ron si multa sanatate !

Multumim mihai! Cu suma donata de la tine s-au strans 610 lei. ;)
davecamp
Moderator

Postby davecamp » Tue May 29, 2012 1:58 pm

Imi pare sincer rau ca nu s-au gasit mai multi donatori pentru cazul lui Romica. Am tot cautat pe site-urile de specialitate doar, doar vom gasi un cadru nou.:( Ieri cautand pe okazii.ro am descoperit frumusetea asta marimea 48( 18') insa pb ca de obicei ramane cea a banilor.:( Sper cu ajutorul Celui de sus sa rezolvam cat mai curand aceasta problema.
davecamp
Moderator

Postby adamu » Tue May 29, 2012 9:43 pm

eu am dat acum 1 lua una identica dar negru cu albasrtru,ful deore,furca Rock Shox dar 3 pe ulei,frane deore hidrauice disc,la 300 euro.

e foarte slaba bicicleta de pe okazii,furca e foarte foarte slaba,Suntour XCT sunt cele mai slabe furci,unele au jos de noi,echiparea toate e cea mai de jos.
eu sa o am,noua,nu as cere mai mult de 800-850 lei pe ea!

Hai sa mai avem putina rabdare....
A trimis de curand un prieten acasa 30 de biciclete MTB,toate intre 200 si 300 euro bucata,cu echipare mult mult mai buna,majoritatea cu frane pe disc mecanice.Baiatul e din Alba iulia,zilele astea ma duc sa le vad.Cred ca apuc pana sambata.

eu am vandut zilele astea un X-zite full Sram X5,cu frane pe disc,noua,cu 290 euro.

dar am inteles ca nu ne intindem asa de mult....
VAND BICICLETE SECOND HAND DE CALITATE(mtb,cursieremtreking,oras,alu sau carbon-200-1300 euro !).POZE AICI:
adamu
Membru

Postby valy_bike » Thu May 31, 2012 12:51 pm

Scuze de intarzierea de a mai intra pe forum ,dar de 2 saptamani stau mai mult pe Dunare decat acasa ,deh scrumbia a urcat pe Dunare si erea musai sa fiu pe redute.Adamu are dreptate sa mai asteptam poate mai strangem si la Alexandria ceva dar fiind plecat ....
Acum cu ploile astea ma ocup sigur .Oricum si eu MULTUMESC celor implicati in acest act caritabil ! :)
valy_bike
Membru Senior

Postby adamu » Thu May 31, 2012 11:36 pm

pana la urma o rezolvam,chiar daca mai tarziu...
Mai bine mai tarziu decat Niciodata!.
Mai,si cand imi era pin garajul si nu aveam cui sa le dau,dinastea cu frane pe disc mecanice la 230-250 euro.....
adamu
Membru

Postby davecamp » Sat Jun 02, 2012 2:00 pm

Nu-i bai Adriane, asa cum ai spus si tu, mai bine mai tarziu decat niciodata! Important este sa-i cumparam lui Romica ceva de calitate, iar cand va fi alaturi de prietenii lui de pedala sa fie mandru si sa se bucure de noua achizitie ;) :ugeek:
davecamp
Moderator

Postby davecamp » Fri Jun 08, 2012 5:29 pm

Cu acordul lui valy_bike din Alexandria va redau mai jos mesajul transmis de el in PM:

Sent: Thu Jun 07, 2012 1:14 pm
From: valy_bike
To: davecamp

Salut ! In legatura cu Rome nu pot sa-ti spun decat ca ........l-am pierdut .Dupa cum ai vazut si data trecuta cand ati venit si nu a vrut sa stea de vorba cu noi,l-am caautat acasa sa -mi dea o explicatie la comportamentul lui fata de ce incercam noi sa facem si nu pot sa-ti spun decat ca m-a surprins ce intorsatura au luat lucrurile , negativ ma refer . A inceput in ultimul timp sa bea iar problemele de le avea prin handicapul lui l-au facut sa se schimbe in rau .Am fost nevoit sa-i spun ca noi nu-i vrem decat binele si incercam din rasputeri sa-i luam o bicicleta mai buna ,pentu el .A inceput (atunci si bagase cateva beri )sa -mi strige sa il lasam in pace ca nu are nevoie de nimic de la nimeni . Am preconizat ca este suparat pe seama bauturii si l-am lasat o perioada sa-si revina .Am fost alaltaieri la el cu inca un biker sa vad in ce stare se afla. Fiind in curte am vorbit cu maica-sa, pana a venit el si i-am explicat ce incercam sa facem spre ai face un bine .A inceput sa planga si sa-mi explice ca Rome ,a cazut intr-o depresie si a luat-o cu bautura rau ,si de cateva ori a incercat sa o loveasca , pe fondul bauturii (si-a facut obisnuinta din asta in fiecare zi )nu se mai intelege cu el .Mi-a multumit pt. ce incercam sa facem dar mi-a repetat ca desi este copilul ei ,, nu merita sa-l mai ajutam ca sa schimbat de nu-l mai recunoaste nici ea .". I-am spus ca deja sau strans ceva bani pt. bicicleta si din nou mi-a repetat ca ,,NU AVEM CUI "si sa inapoiem banii la cei care au binevoit sa faca gestul ,ca in halul de a luat-o crede ca o sa dea bicicleta actuala .......pe bautura !!!! Apoi cand a venit am vorbit si cu el si l-am comvins sa fac cateva poze la bikla lui si sa incerc sa o vand pe net iar cu banii stransi de voi si cu cei dupa bikla lui sa aleaga una de la Adamu . Dupa cateva refuzuri a fost deacord .Am dat sfoara prin oras de bicla si ieri am gasit deja 1 posibil client care a dori sa o vada dupa ora 4 . l-am sunat pe rome sa vina pe la 3,30 la mine sa o mai stergem de praf sa o vada omul ,in prima faza a zis ca are 1 cauciuc de-i face figuri ,am spus ca-i pun 1 de la mine si nu-i problema . Crezi ca a venit ?! NU !!!! Am sunat de fre-o 10 ori dupa el,ca omul deja venise cu banul ....si nu a vrut sa raspunda ,azi la fel ,pana cand am incalecat pe bikla si am plecat la el la Buzescu . El fiind pe marginea drumului la ....carciuma , eu nu l-am vazut , in schimb el ,MA VAZUT SI A SI PLECAT PE STRAZI LATURALNICE SA NU DAU DE EL !!!! L-AM CAUTAT FREO JUMA DE ORA SI CAND IN SFARSIT AM DAT DE EL NICI NU A VRUT SA STEA SA VORBIM . Acelasi repertoriu ca ,,daca am vazut ca nu a venit de ce mai l-am sunat?!..... si sa-l las in pace ,ca lui nu-i trebui nimic de la noi "..Degeaba, i-am explicat din nou ca eu nu-mi rezolv treburile mele si umblu sa`i fac bine lui ,NICI NU A VRUT SA AUDA !!!!ASTA ESTE ......Incearca te rog si explica la baieti cum stau lucrurile si inapoiaza-le banii ca vorba maica`si ....NU AVEM CUI FACE BINE !!!! Binele cu forta .........se chiama viol !!!! :D . Poate ne mai intalnim in vara asta si vorbim mai multe , pana atunci SCUZE PT. IMPLICAREA CARE ATI DAT DOVADA ,SI INCA O DATA VA MULTUMESC EU .....CA EXISTATI !!!!! Pe curand si spor la pedalat !!!!!!

Eu, fata de cele de mai sus ,n-am ce sa mai comentez :o Sincer imi pare rau de Romica :( Banii stransi de mine de la adi.costache(200 lei) si de la Silviu(50 lei) am sa-i inapoiez la prima intalnire. :ugeek:
davecamp
Moderator

Previous

Return to Donatii Ciclistice