Executie sape, turnare sape

Echipament ciclism

Biciclete, accesorii, echipament ciclism

www.CiclismAmatori.ro • View topic - CAFENEAUA FRUSTRATILOR!

CAFENEAUA FRUSTRATILOR!

Sugestii şi Reclamaţii, Informaţii pentru începători (înregistrare, cum se pun poze şamd)

Moderator: davecamp

CAFENEAUA FRUSTRATILOR!

Postby davecamp » Wed Feb 23, 2011 7:13 pm

Incep prin a spune urmatoarele..
Cred ca sunt destui oameni pe care suntem tentati sa ii consideram frustrati, in virtutea prejudecatii exprimate de titlul postului astuia, din cauza ca nu ne uitam(scanam) mai atent la ei.
Nu cred ca sunt mai multi oameni frustrati pe internet decat pe strada. Poate impresia ca sunt mai multi se datoreaza si faptului ca pe forum oamenii isi exprima mai usor frustrarile decat pe strada. Pot fi oameni foarte ok si chiar politicosi in viata reala. Acolo au invatat sa se poarte civilizat (presupunand ca sunt oameni cu coloana, desigur). Acolo stiu ca actiunile lor pot avea consecinte.
Atunci cand interactionam doar in scris avem mai putine indicii. E mai greu sa ne prindem, uneori, despre ce context e vorba (glumim, discutam, e vorba de ceva personal, facem schimb de impresii? care e gradul de familiaritate potrivit? mi se cere parerea sau nu?).
In cazul nostru,unii useri simt nevoia sa intervina,precizand ca tura respectiva ori poza de grup li s-a parut nasoala, ca oamenii din poza sunt inadecvat imbracati,ca n-au casca de protectie ca sunt banali sau urati de fel si ,exemplele pot continua la nesfarsit.
Nu realizeaza ca nu se afla in contextul unei discutii. Ba chiar si-ar putea inchipui ca au avut “o contributie critica importanta”. Datorita lor, autorul comentariului despre tura ori a pozei postate in topic va face pe viitor ca aceasta sa fie mai buna,mai calitativa. Problema, bineinteles, e lipsa de intelegere a unora.Atacurile la persoana/grup nu sunt neaparat produsul unor frustrari sau al unor invidii personale. De multe ori, e pur si simplu mai usor sa ataci userul care nu-ti place sau care te scoate din sarite la maxim,decat sa-i evaluezi critic ideile si argumentele

Asadar,am deschis acest topic nou venind in ajutorul celor care din varii motive doresc sa-si "verse" frustrarile.Dragi companioni de pedala din acest moment aveti liber la dicutii,cu rugamintea sa o faceti dar in limita regulamentului. :ugeek:
Nu oricine are virtutea de a se comporta disciplinat in mijlocul dezordinei
davecamp
Moderator

Re: CAFENEAUA FRUSTRATILOR!

Postby romi » Mon Feb 28, 2011 2:22 am

Ba eu cred ca pe internet sunt mai multi frustrati decat pe strada. Daca pe strada multi isi infraneaza frustrarile de rusine sau din orice alte motive, pe internet datorita pseudo anonimatului pe care il ofera, oamenii au tendinta sa se comporte mai natural, iar naturaletea asta nu face decat sa oglindeasca propriul lor fel de a fi... Sau si mai simplu spus, sub protectia anonimatului oamenii isi arata mult mai usor adevarata fata.
romi
Membru

Postby andrei mocanu » Tue Mar 01, 2011 10:32 am

se pare ca unii nu inteleg ca frustrarile forumistice nu au legatura cu atacurile la persoana, jignirile sau rafuielile personale.
pentru povesti de pe la ture, ce ati mai reparat sau tunat pe la biciclete,cum va pregatiti, la ce concursuri vreti sa participati, ce ati mai gasit frumos de ciclism pe net, etc. folositi celelalte topicuri dedicate acestor subiecte.
andrei mocanu
Tzepar

Postby davecamp » Fri Mar 02, 2012 6:45 pm

De astazi 02 Martie 2012 am redeschis acest Topic dedicat celor care din varii motive au sufletul "incarcat" . :lol: Insa, ma repet, aveti grija cum abordati continutul mesajului. Inainte sa o faceti va invit sa recititi REGULAMENTUL! :ugeek:
Nu oricine are virtutea de a se comporta disciplinat in mijlocul dezordinei
davecamp
Moderator

Postby micutzu-103 » Fri Mar 02, 2012 8:52 pm

Multumesc viorele ca ai redeschis acest topic.

Invit deci, pe toti ce care "au ceva de impartit" cu altii sa se exprime liber. Bineinteles, in limita regulamentului.
:))
Remember friend, as you pass by.
As you are now, so once was I.
As I am now, you soon shall be.
So, prepare for death, and follow me.

"God is eternal . . . the world is not. And neither are you."
micutzu-103
Membru Senior

CAFENEAUA Nemultumirilor!

Postby mariuscbn » Wed Apr 17, 2013 9:31 am

Am mai ridicat problema...
Cu ceva timp in urma va rugam sa faceti in asa fel incat sa putem urca poze direct de pe Gageturi...(sa pot urca o fotografie de pe telefon direct le la locul unde ma aflu si sa nu fiu nevoit sa ajung in fata unui PC si sa modific pozele)
Deja mai pe toate forumurile pot face treaba acesta, aici cand ne vom putea bucura de aceasta "facilitate"???
O umila nemultumire a mea...si doar atat!!!
Whatever you do take pride
mariuscbn
Membru Senior

Return to Informatii utile, Administrare, Nemultumiri