Executie sape, turnare sape

Echipament ciclism

Biciclete, accesorii, echipament ciclism

www.CiclismAmatori.ro • View topic - Falimentatul Magazin Bikers Team

Falimentatul Magazin Bikers Team

Sugestii şi Reclamaţii, Informaţii pentru începători (înregistrare, cum se pun poze şamd)

Moderator: davecamp

Re: Falimentatul Magazin Bikers Team

Postby davecamp » Sun Mar 04, 2012 4:30 pm

Primesc apa cu mare placere,insa prima o dau eu,ca doar sunt moderator si,sunt suportat :lol:
Nu oricine are virtutea de a se comporta disciplinat in mijlocul dezordinei
davecamp
Moderator

Postby tamara » Sun Mar 04, 2012 4:48 pm

davecamp wrote:Primesc apa cu mare placere,insa prima o dau eu,ca doar sunt moderator si,sunt suportat :lol:

de dat vad ca tot dai, la ,,toata" lumea, dar de platit cine plateste, ca asa de dat putem sa dam cu totii la toti ? :lol:
in rest sanatate la toata lumea si sa vina primavara (sa se usuce pe jos ) mai repede, ca am luato razna in casa (unii dintre noi) ;)
tamara
Membru

Postby bogdanczm » Sun Mar 04, 2012 4:53 pm

eh, si tu acum...s-o gasi careva sa plateasca nota ca doar nu suntem tepari sa plecam pe furis :twisted:
ImageImage
bogdanczm
Membru Senior

Postby myxtreme2012 » Sun Mar 04, 2012 4:58 pm

davecamp wrote:Primesc apa cu mare placere,insa prima o dau eu,ca doar sunt moderator si,sunt suportat :lol:

:o woa ... mă bag și eu pe listă ... înț înț înț
If you really want something in this life, you have to work for it.
Now, quiet! They're about to announce the lottery numbers... ;)
myxtreme2012
Membru Senior

Postby tamara » Sun Mar 04, 2012 5:03 pm

myxtreme2012 wrote:

:o woa ... mă bag și eu pe listă ... înț înț înț

vedeti, pana si ursii panda se ,,baga" la o ,,apa" daca-i mocca :lol:
efectul dezghetului, incepe lumea sa se miste, mai intai aici pe tastatura, apoi usor-usor si pe sosea :lol:
tamara
Membru

Postby bogdanczm » Sun Mar 04, 2012 5:08 pm

Hai ca am poluam topicul cu apele noastre.. acu' ne ia la rost domnu' moderator :ugeek: .
ImageImage
bogdanczm
Membru Senior

Postby myxtreme2012 » Sun Mar 04, 2012 5:29 pm

tamara wrote:vedeti, pana si ursii panda se ,,baga" la o ,,apa" daca-i mocca :lol:
efectul dezghetului, incepe lumea sa se miste, mai intai aici pe tastatura, apoi usor-usor si pe sosea :lol:

Fac pe mine de râs ha ha ha you are so funny ... by the way, and you are? tamara... buciuceanu?
If you really want something in this life, you have to work for it.
Now, quiet! They're about to announce the lottery numbers... ;)
myxtreme2012
Membru Senior

Postby Thor66six » Mon Mar 05, 2012 11:32 am

Mai baieti, pe vremea cand aveam un razboi deschis cu Andrei, care era prezent pe forum si putea sa imi dea si ban(a si facut-o pana la urma), nu v-am auzit sa suflati vreo vorba. Bine in afara de chestii din astea, "ce bicicleta faina ai Andrei", sau "bravo ce tura sau ce clasare buna la nu stiu ce maraton"... adica lucruri gen "sefu era sa ai o scama pe rever..."

Acum cand asta nu mai poate intra aici, iar de pericolul unui ban nici nu mai poate fi vorba, ete ca ati inceput si voi sa va aduceti aminte ce rau era "fostul", ce glume nesarate facea, samd. Mai mult, pe la spate ii mai dati si cate un picior, lucru de neconceput inainte, ca deh puteau exista repercusiuni.

Cu toate astea, voi sunteti "moralisti", eu nu.
Thor66six
Membru

Postby oreste » Mon Mar 05, 2012 12:34 pm

Asta cam asa e. Dar acuma ce-oi fi vrand, sa-l laude in continuare? E un lucru natural sa primesti ocara cand te-ai purtat cum te-ai purtat . Eu sunt primu' care l-am mirosit ca e balonat si cand va spuneam aveam senzatia ca va plictisesc. Cand v-ati luat-o la randu' vostru ati mai inceput sa descoperiti apa calda.
Oricum, din punctul meu de vedere acest forum nu a reusit sa se ridice la un nivel "cat-de-cat". Este pe post de chat; in permanenta plin pana la refuz de laude si felicitari reciproce, glume slabe, texte "goale" si lipsite de consistenta. Pt. 10 useri care se felicita intre ei, nu merita cheltuiala si chinul. Intalnirile si gargara chioara se poate face fara probleme pe Facebook.
Au fost si cativa useri care au incercat sa stranga in paginile astea ceva fotografi mai deosebite, ture mai spectaculoase cum a fost de ex. Romuresan sau 445, un Axe care va mai pus surubelnita-n mana, ingineru' Manea cu echilibru lui binecunoscut sau ceva polemici mai cu noima prestate de Thorr versus federatie, etc. Dar chestiile pozitive au pierit incet-incet. A mai incercat Am43 ceva cu echipa Bikers dar se pare ca s-a naruit (am inteles ca sunt si acolo bani promisi dar neplatiti deci treaba e momentan moarta); asta chiar era o treaba buna, erau niste rezultate aduse sub aceiasi umbrela, ar fi putut avea un viitor, mirosea a ceva nobil, sportiv - aia insemna "CiclismAmator".
Acum stiu ca o sa apara raspunsuri de genu' : " Lasa-ne, ba, pe noi, asa cum suntem noi "amatorii" , care asa ne place noua sa facem si sa dregem, ca off-toppicu' e viata noastra si asa vrem noi sa fim liberi, bla-bla". Din pacate nu prea merge treaba asa. Un site ca asta trebuie sa-si propuna niste teluri, chiar cu tenta usor comerciala, de ce nu? Macar sa faca o oarecare informare, educatie sportiva, sa sustina niste valori adevarate, de esenta. Nu doar cumetrii de berarie si aceleasi expresii cliseice repetate la nesfarsit. Trebuie inventat ceva, organizat ceva care sa conteze. Altfel, mai bine vorbim pe Facebook sau pe mess. N-are rost sa mai irosim timp cu moderatori sau administratori. Astfel vom avea mai mult timp o pedala sanatoasa sa mai invartim.
Ps. : ... Sau, cu putina disciplina si mai multa civilizatie puteti fi reintegrati pe forumul ciclism.ro ( haialalti cum li s-a mai spus). Ar fi mai simplu.
oreste
Membru Senior

Postby micutzu-103 » Mon Mar 05, 2012 1:33 pm

Stimati domni,

Eu nu va inteleg deloc.
Nu m-am "aruncat" sa scriu nimic despre Andrei din 2 motive cat se poate de simple. 1. Nu-mi sta in fire sa fac asa ceva, si, 2. Fata de mine, Andrei nu a comis nicio greseala.
Asadar, sa va explic de ce nu inteleg comentariile voastre.
Radu, sunt total de acord cu tine ca Axe a sarit calul cu comentariile lui si te aprob intru totul cu ceea ce i-ai spus. Pe de alta parte insa, nu inteleg de ce bati apa in piua cu faptul ca undeva in jurassic, nimeni nu ti-a luat partea si alte chestii din astea. asta e...shit happends. e timpul sa treci peste asta.
Tu, Oreste, "lasa-ne pe noi amatorii in pace", ca sa te citez....
Nu cred ca ai vreun drept macar sa-i sugerezi detinatorului forumului pe ce sa-si cheltuie banii. Daca el vrea sa sustina financiar niste topicuri de cacat (asa cum le vezi tu), e strict problema lui. Daca ti-ai fi dorit intr-adevar niste tinte si niste idealuri in forumul acesta, ar fi fost mai simplu sa le propui nu sa bati campii off-topic. Daca nu iti place ce se scrie aici, e foarte simplu....ai acolo in dreapta sus un buton pe care scrie "Logout".

Cele expuse mai sus sunt strict parerea mea, si reprezinta faptul ca m-am cam saturat de aceasta "spalare a rufelor in public".
Toate cele bune.
Remember friend, as you pass by.
As you are now, so once was I.
As I am now, you soon shall be.
So, prepare for death, and follow me.

"God is eternal . . . the world is not. And neither are you."
micutzu-103
Membru Senior

PreviousNext

Return to Informatii utile, Administrare, Nemultumiri