Executie sape, turnare sape

Echipament ciclism

Biciclete, accesorii, echipament ciclism

www.CiclismAmatori.ro • View topic - NOUTATI

NOUTATI

Sugestii şi Reclamaţii, Informaţii pentru începători (înregistrare, cum se pun poze şamd)

Moderator: davecamp

Re: NOUTATI

Postby mariuscbn » Wed Mar 10, 2010 11:08 am

Scuze de duble posting!
Aaaaa am uitat sa precizez ca ma voi lupta si eu si privatii/ong si ce or mai fii ele ca FRCT sa NU aibe ce cata intr-un concurs PRIVAT (chear si in justitie daca o fi cazul)! Si sa stea de-o parte de orice concurs privat!
Si organizatorii privati isi asuma eventulalele nereguli sau accidente si platesc ca atare!
Decat ca observatori, mai bine zis spectatori de pe margine, pentru ca NU are ce cauta la nivel de Amatori FRCT si sa-si vada de elevi lor profesionisti de pe la cluburi! (pot doar sa acapareze niste Amatori pentru cluburile lor si sa le spuna ca NU le dau nimik ca n-au fonduri suficiente)
Respectul se castiga NU se cere!
PS: Acesta fiind zise, eu ma opresc aici si NU mai continui polemicile pe aceste subiecte, ca vreau sa vorbeasca faptele de la sine! ;)
Respect toti ciclistii profesionisti din Ro. si NU numai! Bafta la toate concursurile care le vor avea dar am o parere super prosta despre conducerea FRCT si pana NU se schimba in bine NU va voi aprecia ci ve-ti fi tratati ca atare! (asta asa ca sa NU ma inteleaga cineva gresit ca am ceva cu elevii de la cluburi) Jos palaria!
O zii faina!
mariuscbn

Postby oreste » Wed Mar 10, 2010 12:53 pm

Bogdanelu, postarile tale sunt binevenite. Asa se mai limpezesc apele si vedem si noi o pozitie "mai" oficiala. Asteptam intotdeauna cu interes orice alte noutati despre cum evolueaza treaba.
O zi buna!
oreste
Membru Senior

Postby Bogdanelul » Thu Mar 11, 2010 8:05 am

Intr-unul dintre posturile anterioare, invitam toti doritorii la startul sezonului 2010, Duminica, 14 Martie, in parcarea Complexului Niro Bucuresti. Din cauza conditiilor meteo, suntem nvoiti a reprograma aceasta cursa. In cazul in care temperatura va fi de peste 7 C, Duminica, 21 Martie va avea loc Cupa Stirom in aceeasi locatie.
Cu bine.
Bogdanelul
Membru

Postby Arctic_wind » Thu Mar 11, 2010 10:03 am

Mi se pare extrem de interesanta discutia despre triathlon si cred ca trebuie aprofundata putin.....
La partea cu discriminarea vreau sa anunt onor reprezentantul ciclismului din romania ca in us nu ai absolut nici o problema daca spui despre o persoana ca are un handicap dar drama apare daca o institutieDISCRIMINEAZA pe baza unui handicap, de orice fel ar fi acela/mai pe intelesul bogdanelului eu nu patesc nimic dar voi platiti toata viata daca triatlonistul demonstreaza ca a fost discriminat. In us exista o discriminare pozitiva, adica coloratii si cei cu probleme sunt extrem de bine protejati si doar un semn si se ridica 10 ligi si asociatii impotrica unei institutii.
Cine judeca la voi cine este cel mai bun asta este aberatia. In us sunt sute de sportivi de top si la cursa din atena, la JO, a fost acea celebra confruntare http://www.youtube.com/watch?v=SUowwYK9 ... re=related Voi de ce nu faceti asa ceva? cred ca va ies si bani si ii si mobilizati pe sportivi. Eu cred ca nu exista interes pentru ca la fel ca in toate domeniile in romania se cauta banul usor de facut si organizarea unei curse de genul celei de mai sus inseamna eforturi si inseamna si faptul ca poate sa castige o persoana care nu intra in jocurile voastre/Eu cred ca despre asta vorbim si niste texte frumoase de pe un forum nu anuleaza rezultatele.
Arctic_wind
Membru

Postby andrei mocanu » Fri Mar 12, 2010 1:29 pm

va propun un blog care mi s-a parut foarte bine facut si interesant : http://www.cristianciutea.com
link direct catre acesta este postat pe prima pagina a forumului...
andrei mocanu
Tzepar

Postby andrei mocanu » Wed Jul 28, 2010 7:08 pm

avem un nou moderator pe forum in persoana lui viorel-dvecamp. sa fie bine ca sa nu fie rau :D
andrei mocanu
Tzepar

Postby mariuscbn » Wed Jul 28, 2010 7:36 pm

am43 wrote:avem un nou moderator pe forum in persoana lui viorel-dvecamp. sa fie bine ca sa nu fie rau :D

Damiar BAN d'ala, daaaaa e moderator doar cu numele sau pote sterge/modifica si interveni pe forum? :o
mariuscbn

Postby andrei mocanu » Wed Jul 28, 2010 8:14 pm

@mariuscbn : stii ce e ala moderator ? daaaaa, din ala...taie, rupe, baneaza, sterge, etc....dinala rau de tot :lol:
andrei mocanu
Tzepar

Postby mnm » Wed Jul 28, 2010 9:14 pm

am43 wrote:avem un nou moderator pe forum in persoana lui viorel-dvecamp. sa fie bine ca sa nu fie rau :D

Dom' Viorel ...sa fie intr-un ceas bun !
Homo suus fortuna faber est.
mnm
Membru Senior

Postby mariuscbn » Wed Jul 28, 2010 9:21 pm

am43 wrote:@mariuscbn : stii ce e ala moderator ? daaaaa, din ala...taie, rupe, baneaza, sterge, etc....dinala rau de tot :lol:

Atunci sa taie in carne vie, macelarie sa facă si sa curga sangili. Felicitări maxime pt. Funcția Mare si de încrederea de care a dat dovada pana acum, ii curge (si lui) CiclismAmatori prin vene. Eu îl știu de atatia ani k un om asezat, echidistant si serios.
mariuscbn

PreviousNext

Return to Informatii utile, Administrare, Nemultumiri